logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Přečetli jsme za vás

12 MILIARD korun. To je částka, kterou jako odškodnění žádají zatím podnikatelé za vládní omezení kvůli covid. Podnikatelské odbory již v květnu upozorňovaly na to, že vláda zneužila svoje mocenské postavení, když přijímala zákazy a omezení bez podkladů a potřebného zdůvodnění. Podle pandemického zákona záleží na tom, kdy škoda vznikla a podnikatelé se mohou na soud obracet i nyní. Lhůta je 1 rok a stále běží. 

Rakousko dalo na boj s pandemií 4x víc než ČR

Česko dalo na BOJ S PANDEMIÍ 28 800 korun na jednoho obyvatele. V EU vydalo nejvíce Rakousko - 144 tisíc korun na jednoho obyvatele. Celosvětově pak nejvíce vynaložily USA - 413 tisíc korun na obyvatele.  Na podporu zaměstnanosti, příspěvky na péči OSVČ, nájmy společností, programy na podporu sportu, kultury, turismu, restaurací a dalších uzavřených sektorů vydalo Česko (spolu se Slovenském) nejmenší částku ze zemí V4. ČR (SR) – 4,2% HDP, Maďarsko – 6,4% HDP, Polsko – 7,4% HDP.

 

Změny v zákoně o DPH

Od 1. 7. 2021 dochází k významným změnám v zákoně o DPH. Začnou platit nová pravidla pro prodej zboží a poskytování služeb koncovým zákazníkům v Evropské unii. Ruší se dosavadní limity a zároveň vzniká pouze jeden limit ve výši 10 000 EUR bez DPH. NEVÍTE SI RADY? Zeptejte se našeho týmu odborníků. Je to zdarma.
 

vybíráme z našich cílů

• omezit aktivity politiků a úřadů v tvorbě zákonů a vyhlášek
• mít státní správu pod veřejnou kontrolou
• vrátit státu povinnosti, které přenesl na podnikatele a občany
• přimět stát, aby nechával lidem více peněz, tedy snížit daně a odvody
• dosáhnout toho, aby se zmenšil a zlevnil stát

 VÍCE ZDE

44 348

Přesně tolik lidí sleduje Facebook Podnikatelských odborů. Naše historicky NEJSLEDOVANĚJŠÍ VIDEO má 2,7 milionu zhlédnutí!

15 247

Přesně tolik registrovaných členů mají PODNIKATELSKÉ ODBORY, které vznikly v únoru 2017. Dnes jsou Podnikatelské odbory druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

Co možná nevíte o neděli

Každý desátý Čech v neděli pravidelně pracuje. Dalších 14% chodí do práce v neděli občas. Podle ČSÚ se to týká zejména lidí v maloobchodu, kde pracuje 353 tisíc lidí. Dále jsou to zaměstnanci průmyslových odvětví, restaurací, lidé pracující ve zdravotnictví, ubytovacích zařízení, v zemědělství nebo kultuře.

37 000

Přesně tolik korun přibylo na účtu Podnikatelských odborů. Děkujeme všem dárkyním a dárcům, kteří v měsíci květnu podpořili projekty Podnikatelských odborů. Jen díky vám můžeme pokračovat v naší práci a  jsme moc rádi, že jste s námi.
Děkujeme:
Pohl Václav, Brandlová Dagmar, Halabala Jindřich, Martin Dolák, Lenka, Bukovský Ivo, Hlavsa Tomáš, Kateřina Štěpánková, Špičák Josef, Petr Suchomel, Marek Baxa, Stehlíková Adamová, Šťastný Václav, Hrstka, Klimeš Jakub ,Ing. Roman Sornas, Dagmar Sudíková, Horníková, Ludmila, Švestková Dana, Miloslav Sazima, Matisová, Jana, Pokorná Monika, Růžička Jan, David Strnad, Boleslav Buzek, Michael Svoboda, Robert Povinsky, Olga Maříková, David Strupp, Ladislava Pacáková, Hana Klimešová,  Martin Martinkovič, Robert Zemánek, Filip Vorlíček, Iveta Drahošová, Václav Šalplachta Bohumil Kadlec, Lucie Ačaiová, Tomáš Botka, Alžbeta Cacara,  Martin Janouš, Marta Jursová, Michaela Juřičková, Miroslav Kubík, Tomáš Matějíček, Daniela Kirilova Mejtová,  Pavel Mika, Ludvík Táborský, Jana Trčalová, Jana Volná, Zbyněk Vondráček, Jaroslav Boráň, Miroslava Francová, Pavel Chumlen, Vratislav Kulhánek,  Marek Mužák, Jaromír Ocelka, Petra Pavelková, Magda Peštuková, Robert Přáda, Jana        Sapová, Šárka Schindlerová, Richard Topalov, Václav Vojtěch, Dagmar Žáková, Marek Liba, Vladislava Adamenková, Zdeňka Strnadová, Tomáš Dořičák, Radomír Škaloud, Dušan Hulman, Markéta Blažková, Alena Lexová, Blanka Nováková, Eva Rydvalová, Milena Navrátilová, Ladislav Kubeček, Jiří Krejčíř, Petr Ševčík, Ilona Podlahová, Andrea Hájková, Tamara Ljapustina, Daniela Schmidová, Jan Bílý.

footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.