logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Pozor, blíží se 1. červenec

- ruší se všechna povinná testování pro podniky i OSVČ
- je nutné odevzdat daňové přiznání pokud ho zpracovává daňový poradce
- zvyšuje se daňové zvýhodnění na druhé, třetí a každé další dítě
Pokud si nevíte rady a bloudíte v legislativní houštině, snadná pomoc. Je tady bezplatná PORADNA Podnikatelských odborů. 


Odmítáme další rozšiřování pravomocí ministerských úředníků


Heslo prostě to zakážeme, nemá v civilizované zemi, co dělat a proto odmítáme Pandemický zákon i další změny, které dávají vládě a úředníkům příliš velkou moc a zbavují je povinnosti nést finanční odpovědnost za svá rozhodnutí. Podnikatelské odbory připomínají, že vláda se vědomě pohybuje od února letošního roku mimo zákon! VÍCE ZDE.


Podporujeme podnikatele a spolky na Teplicku


Stavět obří průmyslový komplex na zemědělské půdě je nesmysl. Zvláště, když existuje celá řada brownfieldů. Na tom se jistě všichni shodneme. I proto Podnikatelské odbory podporují boj občanů a podnikatelských spolků v Modlanech na Teplicku. Právě tam mají na úrodném poli stavět skladovací haly. Místo podpory malých podnikatelů a živnostníků dostává zelenou nesmyslný projekt, který jde proti zájmům místních lidí, živnostníků i firem. STOP pro kmotrovskou lobby v Ústeckém kraji.


Je zvrácené, když nás vláda zadlužuje, aniž bychom věděli, za co ten dluh utratila. Politici drze porušují zákony, podvádí občany, vyvolávají paniku, zneužívají tísně a strachu lidí, aby mohli dělat svoje kšefty. Máme premiéra, který hrabe miliardy ačkoli celá země chudne. Vláda šikanuje malé podnikatele a živnostníky, pouští na ně svoje úředníky, jako smečku loveckých psů, úředníci vymýšlí, co ještě by na nás uvalili, aby se nám hůř podnikalo, abychom museli státu ještě více platit. Tak jsem vždy vnímal různé asijské chanáty, nebo africké diktatury. My to máme uprostřed Evropy.

RADOMIL BÁBEK


Úředníkům otrnulo a zase vystrkují růžky


Kontroly, kontroly, kontroly. Stejně jako před rokem vyráží finanční správa proti živnostníkům a podnikatelům s jediným cílem. Živnostníku, podnikateli sebereme ti tu „podporu“, kterou jsme ti vyplatili. KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD: FÚ kvůli žádosti společníka s.r.o. o „pětadvacítku“ začal prověřovat, zda byl v naší firmě v roce 2019 překročen obrat 180.000 Kč. Přestože máme obrat každý rok stejný a počítá se v milionech, u nás coby poskytovatele zdravotních služeb FÚ tento údaj ještě nemá k dispozici, a proto bonus opakovaně odmítl vyplatit. Nakonec jsme uspěli nátlakem na prokázání předběžnou výsledovkou, ale byl to boj. 


Musí nás být hodně, jen tak dokážeme nemožné


Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. - mají  15 246 členů a jsou druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.


Vytrženo z Facebooku


Nejsledovanějším příspěvkem tohoto týdne bylo, celkem pochopitelně, oznámení předsedy Podnikatelských odborů Radomila Bábka -  JDU DO VOLEB. 42 000 shlédnutí, 1 300 likes, více než 400 sdílení a 150 komentářů. Politické aktivity našeho předsedy můžete podporovat, či sledovat na jeho osobních profilech - FACEBOOK  nebo TWITTER.

 
footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.