logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Radomil Bábek jde do voleb

1) Podnikatelské odbory se nemění. Zůstávají i nadále subjektem, který je nezávislý na politických stranách.
2) Je to jeho právo, stejně jako je to právo každého člena Podnikatelských odborů. Nikoho nelustrujeme.
3) Je to šance, aby živnostníci a malí podnikatelé měli konečně své „želízko v ohni“ Poslanecké sněmovny.
DŮVODY, které ke vstupu do politiky předsedu Podnikatelských odborů vedly a PROGRAM, který chce prosazovat.


Jednoznačné ne oklešťování svobody

Podnikatelksé odbory odmítají jakékoli rozšiřování moci státu nad občany ČR. Vždy jsme byli proti přijetí "pandemického zákona", který dává vládě nepřiměřeně velké pravomoce nad podnikáním. Nesouhlasíme s jeho novelizací, která moc vlády dále zvětšuje a ze stejného důvodu BOJUJEME PROTI ZMĚNÁM v zákoně o zdraví lidu.


Zavírání jde vládě na jedničku, s pomáhání by propadla

Když vláda zavřela maloobchod a služby, čekali všichni měsíce na pomoc a mnozí se jí nedočkali. Teď, když by pomoc někteří ještě potřebovali, tak vláda řekla ne. No nic. Živnostníci (OSVČ) mohou teď zpětně žádat o ošetřovné za duben a květen. Uzávěrka žádosti je 30.6. Firmy mohou v červnu z programu Antivirus získat už jen příspěvky na část náhrady pro lidi v karanténě, tedy příspěvek A. Je tam řada podmínek, takže pokud si nevíte rady, dotazy směřujte na Podnikatelskou poradnu. JE TO ZDARMA!

negativní jevy, které ohrožují české podnikání

•Stále extrémně narůstá regulace.
•Politici a státní úředníci zvyšují svou moc.
•Podnikání se dostává více a více pod kontrolu státu.
•Stát nadále přenáší svou práci a odpovědnost na podnikatele.
•Stát se chová jako nadřízená složka podnikatelů, jako jejich vrchnost.
•Podnikání se stalo činností, jež podnikateli přináší řadu hrozeb, vč. kriminalizace jeho práce - podnikání.
•I v roce 2020, v době koronakrize, opět přibylo těch, které musíme živit – úřadů a úředníků.


VÝROČNÍ ZPRÁVA PODNIKATELSKÝCH ODBORŮ

Podnikatelské odbory mají novou ambasadorku

Paní Veronika Müllerová je koordinátorka regionální pobočky a členka výboru Podnikatelských odborů. A nově též ambasadorka našich projektů. A pokud si myslíte, že na téma záchrany českého podnikání nelze veršovat, mýlíte se. POSUĎTE SAMI.


Ve zkratce ze sociální sítě

Facebook Podnikatelských odborů sleduje 44 349 lidí. Nejůspěšnější příspěvek byl kritický k současné vládě, která dává ruce pryč od živnostníků a podnikatelů, kterým nezákonně zakázala pracovat. S několika právními kancelářemi hledáme nejlepší způsob, JAK DOHNAT VLÁDU K ODPOVĚDNOSTI a domoci se spravedlivého odkodnění.


Přečetli jsme za vás

S covidovou krizí se ČR vypořádala hůře, než srovnatelné země. Tolik "suchá" zpráva OECD. Kromě jednoho z nejvyšších počtu nemocných a zemřelých se ve zprávě píše o vážném dopadu na ekonomiku z důvodu plošných restriktivních opatření. Zdůrazněno je zavření škol, maloobchodu a služeb. Původní zpráva v angličtině ZDE.

 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.