logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Otevírání plné zmatků, nejasností a chyb

Vláda od pondělí (17.5.) konečně milostivě povolila – s obrovským omezením - fitness a sport uvnitř hal. Dokonce si můžeme sednout i na zahrádky restaurací, připojit se k WiFi a číšníci nemusí nikoho lustrovat. Tak tedy moc děkujeme... Teď už jen taková drobnost. Vláda se musí řídit zákonem a nastavit stejná pravidla pro všechny. Zakazovat a přikazovat se ministři naučili rychle a zjevně se jim to líbí. Návrat do normálu oddalují, do uvolňování se jim moc nechce a každému ordinují jiné, často nesmyslné a Ústavě odporující, povinnosti. Podnikatelské odbory opětovně vyzývají vládu k dodržování zákonů. VÍCE ZDE.

Rozmohl se tu takový nešvar, aneb čtyři body o bezpráví

1) máme vládu, která vědomě a opakovaně porušuje zákony naší země
2) máme soudy, které opakovaně nacházejí v jednání vlády chyby
3) máme ministry a úředníky, kteří opakovaně nerespektují soudní verdikty a místo trestu dostávají nepřiměřeně dlouhý čas na opravu svých chyb
4) máme živnostníky a podnikatele, kteří jsou za každé pochybení ihned pokutováni a kriminalizováni
Podnikatelské odbory upozorňují vládu a její úředníky na to, že rčení CO JE DOVOLENO PÁNOVI, NENÍ DOVOLENO KMÁNOVI v jedenadvacátém století neplatí.

Průběžný účet za nesmyslný LockDown

V loňském roce přerušilo podnikání 100 tisíc živnostníků. Z veřejně dostupných dat vyplývá, že NEJVĚTŠÍ ODLIV PODNIKATELŮ nastal v sektoru výroby, služeb, stravování a maloobchodu.
52% všech živnostníků bylo v loňském roce ohroženo výpadkem příjmů a 48% živnostníků přišlo o klienty, či o objednávky produktů a služeb. VÍCE ZDE.
Tragický výsledek mocenské zvůle vlády, která malým podnikatelům a živnostníkům ve službách, obchodu, gastru, cestovním ruchu a kultuře vypnula podnikání bez jediného důkazu, že to pomáhá, případně, komu to pomáhá.

Nová Podnikatelská poradna

Vznikla bez dotací a bez milodarů státu jako INICIATIVA PODNIKATELSKÝCH ODBORŮ. Finančně ji podporují stovky živnostníků a podnikatelů svými dary. Odpovědi nezávislých odborníků nejsou poplatné zájmům státní moci, úřadům a jejich, mnohdy mylnému, výkladu složitých předpisů a práva. Cílem je BOJ PROTI BYROKRATICKÉ HYDŘE a obrana malého podnikání proti zjevnému nepřátelství státu a vlády.

Výroky o nezodpovědných lidech, či o lidech žádajících přísná protiepidemická opatření nejsou na místě. Lidé mají z koronaviru respekt. Jsou ochotni dodržovat opatření, když dávají smysl a jsou správně zdůvodněná. Zároveň drtivá většina touží, aby byly restrikce, co možná nejdříve uvolněny.

výzkum společnosti Inboox pro Podnikatelské odbory

15 224 členů

Přesně tolik registrovaných členů mají Podnikatelské odbory. Jsme tak druhým největším podnikatelským spolkem v ČR. Přidat se můžete i vy. Je to snadné a JE TO ZDARMA.

44 277 uživatelů

Přesně tolik lidí sledovalo v době uzávěrky Facebook Podnikatelských odborů. NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ VIDEO v minulém týdnu mělo téměř 70 000 zhlédnutí, 2 000 sdílení, 1 200 likes a komentovalo ho přes 400 uživatelů sociální sítě.

236 250 korun

Přesně tolik korun doputovalo díky vám na transparentní účet Podnikatelských odborů. Děkujeme všem dárkyním a dárcům - Tomáš Hlavsa, Monika Myslivcová, Dagmar Sudíková, Dana Švestková, Ludmila Horníková, Kateřina Štěpánková, ISMM PRODUCTION & BU, Miloslav Sazima, Václav Pohl, Jana Matisová, Sdružení průvodců, Monika Pokorná, Jan Růžička, Martin Dolák, Kamila Vasková, Jindřich Halabala, Jakub Semerád, Lenka, Vladislav Zvelebil, Ivo Bukovský, Petr Suchomel, Marek Baxa, Dagmar Brandlová, Josef Špičák, Petr Gregor, Ivo Valenta, Dana Janská, Václav Šťastný, Hrstka, Roman Sornas.
Přidat se můžete i vy a podpořit naše projekty  PORADNA PRO PODNIKATELE nebo  ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ.

Přečetli jsme za vás

Zvláštní věc, když si na nesmyslnost a nezákonnost vládních protiepidemických opatření stěžují úředníci ministerstva zdravotnictví. Prý NEMOHOU DĚLAT SVOU PRÁCI a musí poslouchat jakési „neznámé“ poradce. A mezitím ministr Arenberger tutlá své nepřiznané výdělky a počítá nemovitosti. Nepamatuje si totiž kolik jich přesně vlastní, protože některé dlouhodobě pronajímá nemocnici, kde dělal ředitele.

Vaše připomínky v koši nekončí

Své náměty, témata a podněty posílejte na tuto MAILOVOU ADRESU a můžete se tak podílet na obsahu a vylepšování Zpravodaje Podnikatelských odborů.

footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.