logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Již nepočkáme ani minutu, v pondělí otevíráme

Vláda ČR nerespektuje právo a porušuje zákony. Výsledkem jsou nesmyslná nařízení, zmatečné rozhodování a chaotické řízení. Poslední kapkou jsou další nespravedlivé komplikace při rozvolňování a nová povinnost shromažďovat osobní údaje a zdravotní záznamy klientů a zákazníků. Tomu říkáme  JASNÉ NE! Již nepočkáme ani minutu a v pondělí otevíráme. Cílem tohoto odporu živnostníků a podnikatelů vůči vládě je ochrana práv, hodnot a principů, které zaručuje Listina práv a svobod a jsou tak nedílnou součástí Ústavy ČR. OBČANSKÁ NEPOSLUŠNOST je legitimní a legální prostředek obrany.

Vláda, která porušuje zákony, nemá právo na existenci

Jen v dubnu tři soudy pravomocně rozhodly o tom, že vládní protiepidemická opatření jsou nezákonná. Díky činnosti této vlády jsou protiprávně omezována práva občanů a vznikla a nadále jim vzniká škoda nemalého rozsahu. Nesmíme připustit, aby lidé, kteří vědomě porušují zákony, stáli v čele státu.  VÍCE V KOMENTÁŘI předsedy výboru Podnikatelských odborů Radomila Bábka.

Kompenzační bonus plný chyb

Již poněkolikáté byl schválen ZÁKON O KOMPENZAČNÍM BONUSU. Již poněkolikáté je plný chyb a sítem propadá nadále řada poškozených podnikatelů. Kompenzační bonus, jak ukázala NAŠE ANALÝZA, je při tom jen almužna, která je mnohem nižší, než podpora v nezaměstnanosti. Podnikatelské odbory vyzvaly ministryni Schillerovou k bezodkladnému ZJEDNÁNÍ NÁPRAVY a opravení chyb, které "zařídili" její úředníci na Ministerstvu financí. Díky nim je ohroženo podnikání, tedy práce a mnohdy jediná možnost příjmu a obživy, nemalého počtu živnostníků a podnikatelů, včetně jejich rodinných příslušníků.

Podnikatelská poradna v novém kabátě

Právo, daně, účetnictví, Covid programy, legislativní změny, nové zákony a předpisy. Vše potřebné pro živnostníky a podnikatele na jenom místě. Jednoduše, zdarma, v uživatelsky komfortním a bezpečném prostředí. Taková je PORADNA PODNIKATELSKÝCH ODBORŮ, která získala zbrusu novou podobu. Vše bez dotací a milodarů od státu. Novou podobu Podnikatelské poradny finančně podpořily dvě stovky živnostníků a podnikatelů, prozrazuje fundraiserka Podnikatelských odborů RENÁTA VALERIE NEŠPOREK. Odpovědi nezávislých odborníků tak nejsou poplatné úřadům a politikům, ale odráží reálný stav věcí. Cílem je pomoci v boji proti rozrůstající se byrokratické hydře a bránit malé podnikání proti zjevnému nepřátelství státu a vlády.

Budeme hájit všechny, které vláda svými opatřeními připravila o jejich živnosti či firmy, nebo kterým devastovala jejich podnikání, přičemž za devastaci podnikání považujeme především ztráty majetku, zničenou likviditu, zadlužení, ztráty trhů a klientů a rozvrat dodavatelských vztahů.

 

Výroční zpráva Podnikatelských odborů 2020

15 000 statečných

Právě tolik živnostníků a podnikatelů Podnikatelské odbory v loňském roce hledaly. Dovolujeme si oznámit, že byla tato magická hranice tento týden překonána. Podnikatelské odbory mají 15 117 REGISTROVANÝCH ČLENŮ.

Facebook, silná zbraň Podnikatelských odborů

450 000 zhlédnutí, 14 000 sdílení, více než 2 000 komentářů a 15 000 likes. Právě takový byl v tomto týdnu NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PŘÍSPĚVEK na facebooku Podnikatelských odborů.

 

Přečetli jsme za vás, aneb Podnikatelské odbory v médiích

Tristní situace živnostníků a drobných podnikatelů začala konečně zajímat i některá česká media. Více např.  ZDE, či ZDE, nebo ZDE. A jak na to reaguje vláda ČR? Premiéra a vládní úředníky živnostníci a drobní podnikatelé prostě nezajímají. Citujeme z dopisu: “Dne 27.4.2021 jsme na Úřadu vlády České republiky převzali Vaše podání adresované předsedovi vlády. Pan premiér Vaše podání obdržel, dovolte mi Vás však informovat, že pro vyřízení Vašeho podání není náš úřad věcně příslušný...“ Přesně proti téhle byrokratické aroganci podnikatelské odbory bojují. PŘIDÁTE SE?

 

Dobrý tip

Chcete se podílet na Zpravodaji Podnikatelských odborů? Pro vaše připomínky, podněty, témata a náměty jsme zřídili novou mailovou adresu. Pište na zpravodaj@podb.cz. Vaše dopisy v koši nekončí.

 

footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.