logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Kdo porušuje zákon, sedí (u nás ve vládě)

Omezení živnostníků a drobných podnikatelů je nezákonné. NEJVYŠŠÍ SPRÁVNÍ SOUD jen potvrdil to, co Podnikatelské odbory dlouhodobě kritizují (VÍCE ZDE) a zrušil opatření, které se týká omezení obchodní činnosti, provozoven a služeb. Co na to vláda? Nic! Dokonce nepadlo ani slovo omluva. Upozorňujeme, že protiprávní jednání ministrů potvrzují soudy opakovaně. Jen v dubnu 2021 již tři soudy rozhodly o nelegálnosti vládou vydaných opatření. Kromě výše zmíněného omezení činnosti, byla zrušena povinnost testování zaměstnanců a povinnost předkládat negativní test na covid při návratu ze zahraničí.

Česká vláda jako Orwellův Velký bratr

Šmírování podle ministrů znamená „návrat k normálnímu životu“. Vláda s podporou Hospodářské komory a Svazem obchodu a cestovního ruchu hodlá nasadit občanům obojek v podobě mobilní aplikace. Ta má zákazníkům zakázat návštěvu obchodu, kina, divadla nebo restaurace. Stát prostě potřebuje vědět, kdo a co dělá, s kým se stýká a kam chodí. Na vše mají (pod hrozbou pokuty) dohlížet živnostníci a podnikatelé. Mají mobilní aplikace řídit náš život? Má stát pomocí mobilních aplikací něco občanům zakazovat či povolovat? Ne, náš normální život nesmí řídit stát! Nenechme si to líbit teď, protože později už ten obojek nesundáme. VÍCE V KOMENTÁŘI předsedy Podnikatelských odborů Radomila Bábka.

 

Změny v zákonech a daních

Ruší se např. osvobození od DPH při dovozu zboží s cenou nižší než 22 euro. Další novela zavádí změny v ošetřovném při péči o dítě mladší deseti let. Nově o něj mohou žádat i příbuzní dítěte, kteří s ním nežijí ve společné domácnosti, ale pečují o něj. Všechny novinky a legislativní změny zpracované renomovanými právníky advokátní kanceláře Škára & Partners
PŘEHLEDNĚ NA JEDNOM MÍSTĚ.

Měníme společenské stereotypy ve prospěch podnikání, napravujeme vztah státu k českému podnikání a posilujeme roli podnikatelů a živnostníků v české společnosti.

                                                                                     Podnikání21

 

Hydra nikdy nespí - z kuloárů Poslanecké sněmovny

Pět týdnů dovolené. Kdo by to nechtěl, ale povinně pro všechny firmy, podnikatele a živnostníky? Bez ohledu na ekonomické problémy, bez ohledu na rok v krizi? PROJEDNÁVÁNÍ NÁVRHU ze socialisticko-komunistické dílny  bylo prozatím přerušeno. Podnikatelské odbory zůstávají ve střehu. NAPIŠTE SVÝM POSLANCŮM, co si o tom myslíte.

Poradna již brzy v novém kabátě

Ladíme poslední detaily a již příští týden otevřeme zcela novou Poradnu Podnikatelských odborů. Na vaše dotazy budou odpovídat renomovaní odborníci z oblasti práva, daňového poradenství a dalších oborů, které se týkají podnikání. Vše bude pochopitelně zdarma. Brzy čekejte zprávu o spuštění!

 

Facebook Podnikatelských odborů (v roce 2020) v kostce

celkový dosah: 19 529 325
celkový počet reakcí (lajků, srdíček etc.): 416 100
celkový počet sdílení příspěvků: 125 560
celkový počet komentářů: 124 465
celkový počet nových fanoušků: 17 141
PODÍVEJTE SE

Zpráva o hospodaření Podnikatelských odborů (za rok 2020)

Příjmy: 592 411,65 Kč
Výdaje: 428 815,33 Kč
Konečný zůstatek (k 31. 12. 2020): 262 103,32 Kč
Přehled o činnosti a plány do budoucna ZDE

 

Buďte jako Markéta, pomůžete českému podnikání

Pomozte i vy získat peníze na provoz Podnikatelských odborů. Je to zadarmo a JE TO SNADNÉ. Pomůžeme vám založit vaši dárcovskou výzvu, vy ji pak pošlete kamarádům, obchodním partnerům nebo ji zveřejníte na sociálních sítích. Chcete Podnikatelským odborům pomoci? Napište naší foundraiserce paní Renátě Valerii na renata.valerie.nesporek@podb.cz, nebo volejte 737 207 966.

 
footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.