logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Z cizího krev neteče.


Země chudne a n
eexistuje žádný plán na oživení ekonomiky. Firmy a živnostníci vinou vlády krachují. Vysocí státní úředníci však ke svým stotisícovým platům dostali stotisícové bonusy. Zdůvodnění vicepremiéra KARLA HAVLÍČKA a vicepremiérky ALENY SCHILLEROVÉ, že dělali dobře svou práci, je přitom v přímém rozporu s nálezem NKÚ. Ten potvrdil selhání státu v době pandemie. Drzost a mocenská zvůle! Podnikatelské odbory požadují okamžité zastavení vyplácení odměn. Zároveň žádáme zveřejnění, jakou konkrétní práci navíc dotyční úředníci odváděli a za co konkrétně jim byla odměna udělena.

Kompenzační bonus - síto, které musí vláda opravit.


Kompenzační bonus m
ěl podle vlády fungovat jako náhrada ušlého zisku a podpora živnostníků a podnikatelů. Z analýzy, kterou připravují Podnikatelské odbory, jednoznačně vyplývá, že nic z toho neplatí. Kompenzační bonus je mnohem nižší, než podpora v nezaměstnanosti, kterou dostává průměrný zaměstnanec, když se přihlásí na Úřad práce. Navíc na něj (dle nesmyslně nastavených podmínek) tisíce podnikatelů a živnostníků nemá nárok. Na základě analýzy budou Podnikatelské odbory iniciovat legislativní změny.

Podnikatelské odbory - viditelná síla.


Podnikatelské odbory jsou druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR. Mají 14 744 registrovaných členů. Z toho 12 847 občanů / živnostníků, 1 834 společností a 63 spolků. MUSÍ NÁS BÝT HODNĚ, JEN TAK DOKÁŽEME NEMOŽNÉ!

Podnikatelské odbory - 4 roky na vaší straně.

Rok 2020 zásadním způsobem ovlivnil podnikání v naší zemi. Podnikatelské odbory zabezpečovaly především to, aby vláda podnikatelům a živnostníkům dala vůbec nějaké peníze, jako podporu v době, kdy jim vzala práci. Zajistili jsme, aby vláda zrušila EET, zasadili jsme se o vznik kompenzačního bonusu, přiměli jsme vládu, aby nezapomněla na ošetřovačku pro OSVČ...
Více již brzy v naší Zprávě o činnosti a hospodaření za rok 2020.


Krátce ze sociální sítě.


Facebookovou stránku Podnikatelských odborů sleduje více než 40 tisíc lidí. NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ VIDEO
posledního týdne vidělo 490 000 uživatelů, kteří napsali více než 1 000 komentářů. 

Poradna Podnikatelských odborů v novém kabátě.


Snadno, rychle, jednoduše a hlavně zdarma. Právě taková bude nová Poradna Podnikatelských odborů. Cílem je zpřehlednit bludiště zákonů a předpisů, které pro nás státní úředníci a politici připravují. V těchto dnech dokončujeme testování a již brzy ji spustíme do ostrého provozu.

Citujeme z vašich dopisů.


...jsem sezónní prodejce a vloni jsem dala zboží do dvou obchodů. Já nemohu pracovat, obchody jsou zavřené a na kompenzační bonus nedosáhnu, nemáme z čeho žít...

...zjistila jsem, že bylo v tichosti rozhodnuto, že nebude možné kombinovat komp. bonus s ošetřovným za únor pro OSVČ..

...v rozhodných měsících máme vysoké prodeje, ale nemáme v podstatě žádné zdanitelné příjmy. Cestovní agentura tak nedosáhne na žádnou podporu ze strany státu. Máme zavřeno, online prodeje, díky omezením s testy při návratu ze zahraničí skoro nemožné...

...moje lednové příjmy jsou příliš vysoké a tedy jsem pro kompenzační bonus vyautovaná! Leden mi kryje náklady na 6 - 8 následujících měsíců, kdy mi následně klienti platí za služby, ale protože z jiných důvodů podvojné účtování nepotřebuji, nemohu platby rozložit... 


Podnikatelské odbory děkují.


Děkujeme všem dárkyním a dárcům (a nebylo vás málo), kteří podpořili projekt Oslavte s námi 4. narozeniny. Získali jsme 39 394 Kč, které využijeme při budování značky Podnikatelských odborů s cílem stát se číslem 1 mezi podnikatelskými spolky.

 
footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.